' Екологічний парк розваг: куди повести малюка в Києві - kacheli.ua

Екологічний парк розваг: куди повести малюка в Києві

Коли в тебе маленька дитина, ти мимоволі стаєш експертом з дитячих майданчиків. Ти знаєш, куди піти, коли падає дощ, знаєш, де гратися “найчистіше” (там, де територія не засипана піском), де – найбезпечніше (там, де нема акробатичних гірок з можливостями вилізти на страшну висоту і впасти), де – найпростіше (бо аніматори), і так далі.

Особисто мені за 2,5 роки довелося змиритися з тим, що дитячі майданчики – як писала колись одна мама – не місце для відпочинку (мам і татів). Хочеш ти чи ні, але тобі доведеться катати малюка на гойдалках, допомагати з’їжджати з гірок, лазити по батутах і вигадувати 1000 і 1 причину, чим би ще таким цікавим зайнятися.

Ну і – всі майданчики проектуються плюс-мінус однаково, тому поки твоя дитина досягне “дитсадкового віку”, тебе вже нудить від однотипних качельок і гірок. Вони всюди однакові в Україні (я про звичайні парки розваг чи міські дитячі майданчики, не про такі при готелях чи ресторанах) – закордоном трохи краща ситуація (в Кракові, наприклад, досить креативно підходять до організації міського простору, навіть прості “дворові” гірки зроблені кльово і цікаво. Оскільки у статусі батьків ми закордоном були лише в Польщі, а в “довікіні” часи мало звертали увагу у подорожах, можу собі лише уявити, які кльові майданчики у більш розвинутих країнах, ех…).

Не буду сперечатись – я могла і пропустити багато цікавого – але такий вже мій особистий досвід, якщо маєте що додати чи підказати – буду тільки рада!

Так от – я майже випадково натрапила в Києві (ось тут я писала, як ми з Вікою недавно там зависали) на один реально цікавий парк розваг. Тобто – мені він справді запам’ятався: він був зробленим зовсім по-іншому! І я собі подумала – блін, чому для дітей переважно все роблять так плоско і однаково? Ось же хтось захотів і зробив все прикольно – і я впевнена, по фінансових затратах вийшло чи не дешевше.

Річ у тому, що цей парк (його назва KACHELI – ми знайшли його в Парку Партизанської Слави, але вони є ще на ВДНГ) – майже весь зроблений з дерева. Такий собі еко-парк розваг для малюків, класно, правда?

І все типу зовсім просто – але не так, як всюди: наприклад, замість піску, бетону чи трави, парк встелений… корою. По-перше, виглядає супер, а по-друге – дуже безпечно і зручно. Як підмітила одна мамочка, ніякого тобі піску у волоссі, та й падати маленьким колінцям у кору набагато м’якше
Всі гойдалки зроблені дуже гарно – видно, що проектанти працювали з душею. Мікроскопічні літачки, плетені мандали, коники, літачки та колісниці. Кажуть, що професіоналізм в деталях – я думаю, взагалі, все важливе завжди в деталях. Якщо люди продумали деталі – значить, вкладали душу в той проект. А які ж гарні проекти без вкладеної душі ? Віка зацінила!
Прикольний батут БЕЗ сітки (як у якійсь клітці). Такий собі батут-напівсфера. Такого формату батут я бачила вперше – він надзвичайно стрибучий, і діти пищали від захвату (правда, на ньому відстрибалася я, а Віка ще малувала для нього)
Ну і найголовніше! Простір для батьків. О-о-о, нарешті хтось подумав про батьків! Міні-бібіліотечка і пуфи, щоб розлягтися і випити собі кави, щоб відпочити від піску і батутів. А ще прикол – велоапарат, щоб власно-“ніж” приготувати смачненький мілкшейк (і навіть не треба ніякої електроенергії) До речі, у більшості дитячих парків чи майданчиків, єдина “розвага” для батьків – це лавка. Таке враження, що діти приходять туди самі – а ні ж, таки з дорослими, чого б не подбати і про них? Тут – молодці, подбали! Звісно, коли ти з дворічкою, довго е відпочинеш, бо ти, як в тій пісні – “літай, літай як на крилах, літай – в тебе є сила!” ? Але просто сам факт, що люди подумали про ВСІХ – і про діток, і про батьків – дуже-дуже надихає!
А ще в цьому еко парку повно класних лавочок – діти в захваті. І лавочки-гойдалки, і лавочки “фейс-ту-фейс”, і лавочки-хиталки. Обожнюю таке! Навіть просто посидіти – і то вже цікавіше! Так, дивись, і під шумок нагодуєш ту дитину чимось корисним.
Одним словом, РЕКОМЕНДУЮ!

Ось знайшла їх на фейсбуці – Kacheli – простір сімейного відпочинку Ціни там – взагалі копійки, краще, ніж відвалювати сотню за півгодини в якомусь торговому центрі, піти туди! Чи товктися по коліна в піску на майданчику у дворі. Парк огороджений, ніхто звідти не втече (ну хіба що діти поставлять собі це за ціль :)))

Розвалився собі на пуфі і читаєш книжку, попиваючи мілкшейк. Шикарно! Мені дуже сподобалось! Дуже люблю, коли щось роблять оригінально, не мавпуючи, не повторюючи якусь заяложену стару ідею. Поїду в Київ – обов’язково повезу Віку “бавитись” саме туди. І чекаю, щоб у Львові хтось таке замутив – я про оригінальні дитячі парки для найменших (в парку Культури є щось таке схоже, і біля Медика, але вони точно для більшеньких); ну і – давно про це мрію – нормальна реконструкція Парку Культури. Так хочеться щось кльове і сучасне для діток